GLAS OCH KERAMIK / Konstglas / Vas 15595168

nr 1559 5168

Vas

+ två skålar, 3 delar, bland annat Erika Lagerbielke, "Confetti", Orrefors. Signerad och daterad -86. Höjd: 13-17 cm

Utrop:

500 kr

Såld:

200 kr

måndag 28 augusti 2023
kl 20:17:31

Orrefors glasbruk
Glasbruk anlagt i Småland 1898.